HOŠTICE - Dům 3+kk na prodej

Hoštice u Volyně se nachází necelých 8 km od Strakonic a obec proslula zejména díky trilogii Slunce, seno. Dnes jsou v naší pozornosti díky prodeji stylového venkovského stavení, které se vybízí nejen pro rekreaci, ale po dokončení rekonstrukce i pro příjemné trvalé bydlení. Proto, chcete-li poznat skutečné Hoštice a atmosféru jihočeského venkova a hledáte bydlení především v krásné krajině, neváhejte si rezervovat prohlídku.

Pozemek o rozloze 532 m2 se nachází téměř na okraji obce a poskytuje plné soukromí na krásně udržované zahradě, kde naleznete zákoutí s pozesením a krbem, krásnou kamennou pergolu, která Vám umožní příjemné sezení venku až do pozdních hodin i dostatek prostoru pro různorodé využití.

Vedle domu se nachází prostorná, původní a zachovalá stodola s klenutými stropy. Nad obytnou částí domu je pak v tuto chvíli ještě zhruba polovina podkroví, které je možno zrekonstruovat a proměnit v další obytný prostor. Prostoru pro fantazii nového majitele je tu dostatek. Současná užitná plocha obytných místností je přibližně 90m2. Dům byl do současné podoby rekonstruován vždy s citem a ohledem na zachování dobového stylu.

Na domě je nová střecha a je kompletně zrekonstruována necelá polovina podkroví, kde vznikla prostorná slunná místnost, která aktuálně slouží jako ložnice. Schodiště je strmější, nicméně skrývá historicky zajímavý prvek domu a sice tzv. vejminek. Jde o velice malý pokoj, který ani nezahrnujeme do uvedené dispozice domu, jako úložný prostor však poslouží nadmíru. V přízemí se pak dále nachází místnost s kuchyňskou linkou, ve které naleznete i dobová kachlová kamna po renovaci s dvěma pecemi. Vstupní chodbou se pak dále dostanete do velkého pokoje v čele domu a do menší koupelny. Z důvodu, že se čekalo na obecní kanalizaci, není dokončena finálně koupelna, chybí obložení. Noví majitelé si ji tak budou moc upravit a dokončit dle vlastního vkusu.

Vytápění v domě je zajištěno ústředním topením, zároveň je možné použít několika kamen na pevná paliva (dřevo), která se nachází ve všech místnostech. Rozvody elektřiny jsou po celém domě (230V). V současné době je voda zajišťována z vlastního zdroje a odpady jsou svedeny do zakopané nádrže o objemu 200l, je možné napojit na obecní kanalizaci. Přípojka kanalizace i vody se nachází přímo před domem, stačí ji napojit.

Pro více informací nebo rezervaci termínu prohlídky nás neváhejte kontaktovat.

Vložte svůj text...

Informace o prodeji

  • Kupní cena nemovitosti:    1.690.000,- Kč
  • V případě financování prostřednictvím hypotéky je zajištění hypotečního úvěru pro kupujícího zdarma.    

Volejte 731 682 238

nebo pište na tomas.valtera@re-max.cz