Co ovlivní hodnotu Vaší nemovitosti?

29.03.2018

K tomu, abyste věděli na čem pracovat pro dosažení maximální tržní ceny Vaší nemovitosti, je potřeba znát základ. A sice jaké faktory mají na její cenu vliv.

Je jich celkem 5 a ne všechny je ve Vašich silách ovlivnit. Některé však ano. A právě to udělá zásadní rozdíl ve výsledné ceně.

Zajímá Vás, které to jsou? 


  1. Lokalita - nejzásadnější rozdíl v ceně dělá za jakýchkoli podmínek lokalita. Je Váš dům v centru Prahy nebo na kraji Liberce? Ale nejen takto... Máte byt na Malé Straně nebo na Černém Mostě. Máte dům vedle nádraží nebo vedle parku. Chápete kam míříme....
  2. Konkurenční nabídka - kupující si bude bez sebemenšího zaváhání porovnávat Vaši nabídku s ostatními. Prodáváte byt v ulici, kde je na prodej 5 dalších takových? Nebo byt ve čtvrti, kde se nemovitost na prodej objeví zřídka. Čím unikátnější nabídku máte, cena logicky roste.
  3. Načasování - tržní podmínky se mění a ovlivnit je nelze. Co však ovlivnit lze je plán prodeje. Efektivní marketingový plán, cenová a obchodní strategie musí plně zohlednit aktuální situaci na trhu a zdůraznit klientovi jeho vlastní potřebu v tu správnou chvíli.
  4. Stav nemovitosti - to, že cenu ovlivní stav střechy, použitých oken nebo způsob vytápění, zateplení fasády, atd., nemá smysl rozebírat. To důležité je, že s tímto faktorem můžeme pracovat tak, aby Vám i sebemenší přidaná hodnota přinesla peníze navíc. Vady neskrývejte. Ale maximálně prodejte výhody. 
  5. Situace na trhu - nakonec je to vždy trh, který určí cenu. Díky zkušenostem, přesným cenovým mapám i obecným tržním datům jsme schopni s vysokou přesností vypočítat a nastavit tržní cenu nemovitosti. Přesto, zejména jedná-li se o atypickou nemovitost , ruku do ohně za vývoj trhu dát nemůžeme.

Za co však do ohně ruku dát můžeme je to, že nastaví-li  se vše s pečlivostí a kvalitně, dosažená cena Vás jistě mile překvapí.

Chcete vědět, za kolik by se dnes dal prodat Váš byt nebo dům? Zkuste si napsat o online odhad. 

Chystáte se k prodeji a chcete rovnou znát přesnou částku nebo poradit, jak na správnou prezentaci? Ozvěte se, konzultace jsou zcela nezávazné a jsou tu pro Vás.


Nejnovější články na našem blogu

Včera došlo k dlouhoočekávanému podpisu zákonu o realitním zprostředkování prezidentem. Mezi kvalitními a poctivými makléři je tak 8. leden bezesporu den k slavení. Pro ty nepoctivé pak dnem smutku, protože konečně tu máme právní úpravu alespoň některých - ale naštěstí těch nejpalčivějších - oblastí realitního obchodu. Co přináší tento zákon...

Děkujeme všem našim klientům, kteří do nás vložili svou důvěru. Právě díky Vám tu dnes můžeme prezentovat diplom za makléře měsíce - červenec 2019 kanceláře RE/MAX Alfa a zároveň být v TOP 10 RE/MAX Česká republika. DĚKUJEME!.