Co ovlivní hodnotu Vaší nemovitosti?

29.03.2018

K tomu, abyste věděli na čem pracovat pro dosažení maximální tržní ceny Vaší nemovitosti, je potřeba znát základ. A sice jaké faktory mají na její cenu vliv.

Je jich celkem 5 a ne všechny je ve Vašich silách ovlivnit. Některé však ano. A právě to udělá zásadní rozdíl ve výsledné ceně.

Zajímá Vás, které to jsou? 


  1. Lokalita - nejzásadnější rozdíl v ceně dělá za jakýchkoli podmínek lokalita. Je Váš dům v centru Prahy nebo na kraji Liberce? Ale nejen takto... Máte byt na Malé Straně nebo na Černém Mostě. Máte dům vedle nádraží nebo vedle parku. Chápete kam míříme....
  2. Konkurenční nabídka - kupující si bude bez sebemenšího zaváhání porovnávat Vaši nabídku s ostatními. Prodáváte byt v ulici, kde je na prodej 5 dalších takových? Nebo byt ve čtvrti, kde se nemovitost na prodej objeví zřídka. Čím unikátnější nabídku máte, cena logicky roste.
  3. Načasování - tržní podmínky se mění a ovlivnit je nelze. Co však ovlivnit lze je plán prodeje. Efektivní marketingový plán, cenová a obchodní strategie musí plně zohlednit aktuální situaci na trhu a zdůraznit klientovi jeho vlastní potřebu v tu správnou chvíli.
  4. Stav nemovitosti - to, že cenu ovlivní stav střechy, použitých oken nebo způsob vytápění, zateplení fasády, atd., nemá smysl rozebírat. To důležité je, že s tímto faktorem můžeme pracovat tak, aby Vám i sebemenší přidaná hodnota přinesla peníze navíc. Vady neskrývejte. Ale maximálně prodejte výhody. 
  5. Situace na trhu - nakonec je to vždy trh, který určí cenu. Díky zkušenostem, přesným cenovým mapám i obecným tržním datům jsme schopni s vysokou přesností vypočítat a nastavit tržní cenu nemovitosti. Přesto, zejména jedná-li se o atypickou nemovitost , ruku do ohně za vývoj trhu dát nemůžeme.

Za co však do ohně ruku dát můžeme je to, že nastaví-li  se vše s pečlivostí a kvalitně, dosažená cena Vás jistě mile překvapí.

Chcete vědět, za kolik by se dnes dal prodat Váš byt nebo dům? Zkuste si napsat o online odhad. 

Chystáte se k prodeji a chcete rovnou znát přesnou částku nebo poradit, jak na správnou prezentaci? Ozvěte se, konzultace jsou zcela nezávazné a jsou tu pro Vás.


Nejnovější články na našem blogu

Variant, jak prodat nemovitost, je v dnešní době na trhu několik a klient si díky tomu může vybrat přesný typ služby, který mu bude vyhovovat. Od toho, že si prodávající zajistí celý obchod sám, přes využití části služeb, které jsou potřeba a na které nemá dostatečné zkušenosti (jako například smlouvy, propagace, procesy na katastru a podobně), až...

Kupujete nemovitost a potřebujete ji financovat hypotečním úvěrem? Pak se s námi pojďte podívat, na co je potřeba si dát velký pozor, abyste nepřišli o rezervační zálohu. Ať už kvůli chybám v rezervační smlouvě nebo kvůli předražené ceně, díky které i předschválený hypotéční úvěr neprojde. Jak je to možné?

Chtěli byste si pořídit chatu uprostřed lesa, která by byla zcela přizpůsobena krajině tak, aby nijak nebránila přirozené vegetaci a nemusel být nijak upraven přírodní terén? Je to možné! Dnešní Dům týdne Vám představí přesně tento příklad stavby. Moderní, jednoduchá, účelná a přitom zcela v souladu s výše uvedeným. Necháte se inspirovat?.