Dům týdne: Byty snů ve staré továrně

03.07.2018

SYRACUSE, New York. - Když se majitelé budovy, bývalé továrny R.E.Dietz, rozhodli proměnit staré budovy v luxusní byty, myšlenka byla jasná. Musí to být "velké". A velké se to také povedlo. Luxusní byty se pronajaly do posledního  a pro nás to může být krásnou ukázkou toho, že umí-li se vkusně rekonstruovat, i z více jak dvousetleté budovy lze vybudovat nadčasové, moderní bydlení. Prohlédněte si fotogalerii a sami uvidíte, že při správném využití se může i základní konstrukční prvek stát efektním doplňkem.

V komplexu se nachází 92 luxusních loftů různých velikostí. Budova z 19. století byla původně sídlem společnosti The Steam Gauge and Lantern Co.. V roce 1904 byla rozšířena díky investici, kterou firma mohla uskutečnit po uzavření výhodné smlouvy na dodávku svítidel pro výstavbu Panamského průplavu. Nicméně v roce 1992 budovu zavřené firmy zakoupil současný majitel.

Sám prohlásil, že budova je natolik fantastická a unikátní, že nikdo už nic podobného nepostaví a rozhodl se proto pracovat na projektu v hodnotě 30 milionů dolarů, který měl za úkol ochránit unikátního ducha budovy a přesto umožnit nadčasové, funkční a moderní bydlení. Byly proto ponechány původní cihlové stěny, dřevěné stropní nosníky i podpěrné stožáry. Zbytek budovy byl uzpůsoben tak, aby podtrhl styl budovy, ale dopřál jejím obyvatelům maximální komfort.

Detaily

Adresa: 225 Wilkinson Street Syracuse, N.Y. 13204

Měsíční nájem bytů: od $1,100 do $2,500

Velikost bytů: 725 - 1,800 čtverečních stop

Postaveno: Budova byla přistavována průběžně, nicméně nejstarší část pochází z roku 1888.

Kuchyně: Lofty jsou vybaveny moderními kuchyněmi s žulovými pulty, prostorným ostrůvkem, energeticky úspornými, nerezovými spotřebiči i chytrým USB zařízením.

Obývací prostory: Otevřené prostory v sobě spojují jak obývací část, tak jídelní s kuchyňským koutem, čímž je dosaženo vzdušnosti a prostor působí skutečně obrovsky. V místnostech byly zachovány originální prvky z původní továrny, jako holé cihlové stěny nebo originální dřevěné trámy. Přirozené denní světlo pak poskytují stylová okna, zkrs která je krásný výhled na okolí.

Koupelny: Většina loftů má jednu, některé i dvě koupelny a i zde jsou použity žulové prvky, které dodávají místu luxusní vzhled.

Ložnice: Lofty mají od jedné do tří ložnic, které jsou dostatečně prostorné pro velkou manželskou postel a skříňě. Všechny mají dálkově ovládaný stropní větrák.

Navíc: V budově je společenská místnost, fittness, zasedačka a vstupní hala. Obrovské plus je "pet-friendly" přístup majitelů :) .

Venku: V podzemní garáži je dostatek parkovacích míst. Na soukromém vnitrobloku je pak dostatek místa pro posezení a venkovní grilování.
.