DŮM TÝDNE: Chata z jiného úhlu - Sardínie

24.07.2018

Chtěli byste si pořídit chatu uprostřed lesa, která by byla zcela přizpůsobena krajině tak, aby nijak nebránila přirozené vegetaci a nemusel být nijak upraven přírodní terén? Je to možné! Dnešní Dům týdne Vám představí přesně tento příklad stavby. Moderní, jednoduchá, účelná a přitom zcela v souladu s výše uvedeným. Necháte se inspirovat?

Majitelé vlastnili rozsáhlé pozemky na středomořském ostrově Sardínii. Na ostrově roste krásný dubový les, proto když se začalo jednat o stavbě, požadavek byl jasný. Nesmí být pokácen jediný strom. Architekti ze studia Officina29 Architetti si s tím poradili skvěle, dům se v podstatě vznáší nad terénem a terasa i cesty jsou plně uzpůsobeny okolní vegetaci. Fotografie pořídil João Morgado.

Uvnitř budovy je jedna velká místnost navržená pro maximální flexibilitu. Je zde koupelna, skrytý kuchyňský kout i zabudovaná postel. Na malém prostoru tak bylo dosaženo všeho, co je potřeba pro příjemný pobyt. Dokážete si představit rekreační domky v tomto duchu i u nás?

Zdroj: https://www.gardenista.com/posts/outbuilding-of-the-week-a-sardinian-guest-house-in-the-trees/


Máte chuť změnit své bydlení? Prodat, koupit, investovat? Zkontaktujte nás, podíváme se společně na možnosti a třeba právě podobný domek by mohl být již brzy Váš :)
.