Dům týdne: "Dům mezi domy", Valencie, Španělsko

22.05.2018

Tento moderní dům byl navržen tak, aby se pohodlně hodil mezi dvě starší budovy, a to jak doslova, tak i symbolicky.

Dům se nachází ve španělské provincii Valencie, konkrétně v městečku Riba-roja d'Turia. Unikátní na něm je to, že byl vystaven na malém pozemku mezi dvěma staršími dojmy. Pozemku, který by Vás asi na první dojem nenapadlo použít pro stavbu moderního domu. Je tak krásným příkladem toho, že krásné bydlení nemusí být nutně jen výhradou majitelů krásných pozemků.

Struktura, kterou navrhl architekt Alberto Facundo, je primárně otevřený prostor, čisté linie, ostré hrany a neutrální tóny.

Budova byla dokončena v lednu letošního roku a v přízemí má 140 m2. Budova končí ve dvou rovnoběžných ulicích na různých úrovních, horní úroveň má přímý přístup do domu a v dolní části bude vybudována garáž a bazén - v další fázi stavby, proto i můžete ve fotogalerii vidět prozatím nedodělanou přízemní část. Nicméně zasazení do původní staré zástavby se podařilo natolik, že se pro tento týden stal naším tipem, jak i z malého pozemku, který leží navíc ve svahu, vytěžit maximum. Krásná práce, že?

Zdroj: https://www.independent.co.uk/life-style/design/inspiring-home-week-valencia-spain-alberto-facundo-architecture-a8353356.html.