Dům týdne: "Dům na skále" - Keňa

28.05.2018

Jedinečně situovaný dům v keni Vás překvapí. Čekali byste na skále vlastní vodní nádrž, bazén i nahrávací studio? Opět potvrzení, že překrásné bydlení lze vybudovat na jakémkoli pozemku.

Tento neobvyklý dům, který se nachází na vrcholu lomu v Keni, je vybudován na horském úbočí. Navržen byl týmem architektů Sforza - Seilern (spolupráce mezi studiem Seilern a Muzia Sforza v Londýně). Koncept domu vychází z dramatického dojmu, který vyvolává 50 m dlouhý žulový útes svažující se do lomu.

Architekti chtěli vytvořit interiér tak, aby plně zapadal do neobvyklého terénu a zároveň poskytoval bez zábran úchvatný výhled na okolní zemědělskou půdu. Žulové bloky oddělující ložnice poskytují soukromí, nadrozměrná střešní konzole zase příjemný stín obytným prostorům i terase. Prosklené části nemovitosti jsou uzpůsobeny tak, aby za použití přírodní žuly dokázali udržet příjemnou teplotu a klima.

Klientem je hudebník, dům proto má i prostorné nahrávací studio s okny zasazenými do rozlehlé krajiny pro inspiraci. Která je neskutečná, co říkáte?

.