Dům týdne: Orca Islands, Washington State

14.05.2018

Na přání matky architekta Garyho Gladwisha vznikl tento moderní dům, který v roce 2013 vyhrál cenu AIA/HUD  v kategorii Secretary Housing Award.

Dům přirozeně zapadá do přírodních kulis a přichází s neotřelým nápadem zasazení obývacího pokoje prakticky přímo do lesa.

Není to typický obývací pokoj. Tento je situován přímo v lese.

Architekt Gary Gladwish navrhl tento dům pro svou maminku, která je umělkyně. Společný pohled na design dal vzniknout neotřelému, originálnímu domovu.

Otočný dveřní panel jednoduchým způsobem umožní vstup do domu a neruší přitom celkový dojem čistých, designových prvků.

Tím, že je dům umístěn na vrcholku kopce, nabízí překrásný výhled na kanadské Gulf Islands.

V domě, která dosahuje plochy 2 600 čtverečních stop, tedy téměř 793 m2, je také kombinovaná kuchyň s jídelnou, obývací pokoj, studovna a umělecké studio. Zahrada netradičním způsobem až rozděluje dům a vytváří dvě "zóny" s překrásným výhledem na vnější scenérii lesů s průzorem na ostrovy v Perském zálivu.

Dům je nízkoenergetický s důrazem na využití obnovitelných zdrojů energie.

Část materiálů, které byly použity při stavbě domu, pocházely ze 100 let staré stodoly ve východním Washingtonu. Rašeliniště a skály objevené na staveništi byly také využity. Porota ocenila zejména jednoduchost a až zenové pojetí stavby.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/news/article-2331178/Pictured-The-best-homes-built-America-2012-comes-living-room-IN-forest.html

Nejnovější články na našem blogu

Děkujeme všem našim klientům, kteří do nás vložili svou důvěru. Právě díky Vám tu dnes můžeme prezentovat diplom za makléře měsíce - červenec 2019 kanceláře RE/MAX Alfa a zároveň být v TOP 10 RE/MAX Česká republika. DĚKUJEME!

Jedním z nejčastějších právních problémů u rodinných domů je existence staveb nebo přístavků (například přistavěné zádveří nebo celá místnost u domu), které nikdy nebyly zapsány do katastru nemovitostí. Víte-li, že se tato skutečnost týká právě i Vaší nemovitosti - a vůbec to přitom nemusí být Vaší vinou - podívejte se s námi, jak tuto věc řešit.

Zajistit, aby nemovitost byla před převodem na nového majitele právně čistá, je základní povinností prodávajícího. Případně by měl být kupující dostatečně včas upozorněn na to, že na nemovitosti nějaká "právní vada" je, aby se mohl včas rozhodnout, zda se mu vyplatí do nemovitosti investovat i s jejím zatížením. Co ale dělat v případě, že takovou...

Nenechte si ujít nové články.