Dům týdne: Orca Islands, Washington State

14.05.2018

Na přání matky architekta Garyho Gladwisha vznikl tento moderní dům, který v roce 2013 vyhrál cenu AIA/HUD  v kategorii Secretary Housing Award.

Dům přirozeně zapadá do přírodních kulis a přichází s neotřelým nápadem zasazení obývacího pokoje prakticky přímo do lesa.

Není to typický obývací pokoj. Tento je situován přímo v lese.

Architekt Gary Gladwish navrhl tento dům pro svou maminku, která je umělkyně. Společný pohled na design dal vzniknout neotřelému, originálnímu domovu.

Otočný dveřní panel jednoduchým způsobem umožní vstup do domu a neruší přitom celkový dojem čistých, designových prvků.

Tím, že je dům umístěn na vrcholku kopce, nabízí překrásný výhled na kanadské Gulf Islands.

V domě, která dosahuje plochy 2 600 čtverečních stop, tedy téměř 793 m2, je také kombinovaná kuchyň s jídelnou, obývací pokoj, studovna a umělecké studio. Zahrada netradičním způsobem až rozděluje dům a vytváří dvě "zóny" s překrásným výhledem na vnější scenérii lesů s průzorem na ostrovy v Perském zálivu.

Dům je nízkoenergetický s důrazem na využití obnovitelných zdrojů energie.

Část materiálů, které byly použity při stavbě domu, pocházely ze 100 let staré stodoly ve východním Washingtonu. Rašeliniště a skály objevené na staveništi byly také využity. Porota ocenila zejména jednoduchost a až zenové pojetí stavby.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/news/article-2331178/Pictured-The-best-homes-built-America-2012-comes-living-room-IN-forest.html

Nejnovější články na našem blogu

Výzdoba oken květinami patří v mnoha domácnostech k prvním rituálům, které si s příchodem prvních teplejších jarních dnů užívají. Inspirujte se i Vy a užijte si letošní jaro s vůní květin , které máte rádi. Příjemně ozdobený exteriér čerstvými květinami dodá každé nemovitosti neopakovatelnou identičnost, která tvoří nejen Váš domov, ale může...

Družstevní byty jsou jednoduše o něco levnější než byty v osobním vlastnictví. Navíc jsou města, kde podíl družstevních bytů převažuje a nabídka bytů v osobním vlastnictví je omezená. Pak je zcela logické, že se takový byt do Vašeho výběru jednoduše dostane. Převod družstevního bytu sebou však nese odlišnosti a specifika, se kterými se u jakéhokoli...

Pokud jste se v loňském roce stali majiteli nemovitosti, máte čas do konce ledna podat daňové přiznání. To bude sloužit jako základ pro budoucí platby daně z nemovitých věcí (dříve daň z nemovitosti). Předmětem daně nejsou jen domy a byty, ale také pozemky, zdanitelné stavby nebo nebytové prostory.

Nenechte si ujít nové články.