Dům týdne: Orca Islands, Washington State

14.05.2018

Na přání matky architekta Garyho Gladwisha vznikl tento moderní dům, který v roce 2013 vyhrál cenu AIA/HUD  v kategorii Secretary Housing Award.

Dům přirozeně zapadá do přírodních kulis a přichází s neotřelým nápadem zasazení obývacího pokoje prakticky přímo do lesa.

Není to typický obývací pokoj. Tento je situován přímo v lese.

Architekt Gary Gladwish navrhl tento dům pro svou maminku, která je umělkyně. Společný pohled na design dal vzniknout neotřelému, originálnímu domovu.

Otočný dveřní panel jednoduchým způsobem umožní vstup do domu a neruší přitom celkový dojem čistých, designových prvků.

Tím, že je dům umístěn na vrcholku kopce, nabízí překrásný výhled na kanadské Gulf Islands.

V domě, která dosahuje plochy 2 600 čtverečních stop, tedy téměř 793 m2, je také kombinovaná kuchyň s jídelnou, obývací pokoj, studovna a umělecké studio. Zahrada netradičním způsobem až rozděluje dům a vytváří dvě "zóny" s překrásným výhledem na vnější scenérii lesů s průzorem na ostrovy v Perském zálivu.

Dům je nízkoenergetický s důrazem na využití obnovitelných zdrojů energie.

Část materiálů, které byly použity při stavbě domu, pocházely ze 100 let staré stodoly ve východním Washingtonu. Rašeliniště a skály objevené na staveništi byly také využity. Porota ocenila zejména jednoduchost a až zenové pojetí stavby.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/news/article-2331178/Pictured-The-best-homes-built-America-2012-comes-living-room-IN-forest.html

Nejnovější články na našem blogu

Včera došlo k dlouhoočekávanému podpisu zákonu o realitním zprostředkování prezidentem. Mezi kvalitními a poctivými makléři je tak 8. leden bezesporu den k slavení. Pro ty nepoctivé pak dnem smutku, protože konečně tu máme právní úpravu alespoň některých - ale naštěstí těch nejpalčivějších - oblastí realitního obchodu. Co přináší tento zákon...

Děkujeme všem našim klientům, kteří do nás vložili svou důvěru. Právě díky Vám tu dnes můžeme prezentovat diplom za makléře měsíce - červenec 2019 kanceláře RE/MAX Alfa a zároveň být v TOP 10 RE/MAX Česká republika. DĚKUJEME!

Nenechte si ujít nové články.