Dům týdne: Orca Islands, Washington State

14.05.2018

Na přání matky architekta Garyho Gladwisha vznikl tento moderní dům, který v roce 2013 vyhrál cenu AIA/HUD  v kategorii Secretary Housing Award.

Dům přirozeně zapadá do přírodních kulis a přichází s neotřelým nápadem zasazení obývacího pokoje prakticky přímo do lesa.

Není to typický obývací pokoj. Tento je situován přímo v lese.

Architekt Gary Gladwish navrhl tento dům pro svou maminku, která je umělkyně. Společný pohled na design dal vzniknout neotřelému, originálnímu domovu.

Otočný dveřní panel jednoduchým způsobem umožní vstup do domu a neruší přitom celkový dojem čistých, designových prvků.

Tím, že je dům umístěn na vrcholku kopce, nabízí překrásný výhled na kanadské Gulf Islands.

V domě, která dosahuje plochy 2 600 čtverečních stop, tedy téměř 793 m2, je také kombinovaná kuchyň s jídelnou, obývací pokoj, studovna a umělecké studio. Zahrada netradičním způsobem až rozděluje dům a vytváří dvě "zóny" s překrásným výhledem na vnější scenérii lesů s průzorem na ostrovy v Perském zálivu.

Dům je nízkoenergetický s důrazem na využití obnovitelných zdrojů energie.

Část materiálů, které byly použity při stavbě domu, pocházely ze 100 let staré stodoly ve východním Washingtonu. Rašeliniště a skály objevené na staveništi byly také využity. Porota ocenila zejména jednoduchost a až zenové pojetí stavby.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/news/article-2331178/Pictured-The-best-homes-built-America-2012-comes-living-room-IN-forest.html

Nejnovější články na našem blogu

Variant, jak prodat nemovitost, je v dnešní době na trhu několik a klient si díky tomu může vybrat přesný typ služby, který mu bude vyhovovat. Od toho, že si prodávající zajistí celý obchod sám, přes využití části služeb, které jsou potřeba a na které nemá dostatečné zkušenosti (jako například smlouvy, propagace, procesy na katastru a podobně), až...

Kupujete nemovitost a potřebujete ji financovat hypotečním úvěrem? Pak se s námi pojďte podívat, na co je potřeba si dát velký pozor, abyste nepřišli o rezervační zálohu. Ať už kvůli chybám v rezervační smlouvě nebo kvůli předražené ceně, díky které i předschválený hypotéční úvěr neprojde. Jak je to možné?

Chtěli byste si pořídit chatu uprostřed lesa, která by byla zcela přizpůsobena krajině tak, aby nijak nebránila přirozené vegetaci a nemusel být nijak upraven přírodní terén? Je to možné! Dnešní Dům týdne Vám představí přesně tento příklad stavby. Moderní, jednoduchá, účelná a přitom zcela v souladu s výše uvedeným. Necháte se inspirovat?

Nenechte si ujít nové články.