Home-staging

07.10.2016

Mnohdy stačí maličkost pro to, aby se prezentace nemovitosti posunula na úplně jinou úroveň. Společně s Vámi projdu možnosti přímo ve Vašich prostorech a sestavím pro Vás seznam doporučení a tipů na míru.

Znáte základní pravidla homestagingu - neboli profesionální přípravy nemovitosti k prodeji? Cíl je jednoduchý, vyzdvihnout pozitivní prvky, potlačit drobné nedostatky a vytvořit pro zájemce prostor, kde si bude moct představit své vlastní "doma". Na co tedy nikdy nezapomenout a co je možné připravit ještě před naší schůzkou, abyste na vše měli dostatek času.

  • Světlo a čistota je základ. Projasněte prostory. Čistá okna, která propustí více přirozeného světla, vhodně nasvícené místnosti a světlé barvy dokáží s vnímáním prostor zázraky.

  • Odosobnění, pojem bez kterého efektivní prezentace možná není. Odstraňte vše osobní, jako jsou kosmetické přípravky, oblečení, hračky a obrázky od dětí, osobní fotografie, potřeby pro Vaše domací mazlíčky, různé "talismany" a drobnosti z poliček apod. Přestože v prostorech například ještě bydlíte, představte si již předem, co vše budete odvážet (vyjma nábytku), a to se pokuste nechat odvést ještě před prvními prohlídkami.

  • Méně znamená více. A pro homestaging jako by toto rčení platilo dvojnásob. Odvezení nadbytečných kusů případně i nábytku Vám nejenže postupně usnadní i samotné stěhování, ale především provzdušní a otevře prostory v jednotlivých pokojích a zájemce se nebude cítit stísněně. A větší volnost dostane i jeho fantazie. Na druhou stranu, povede-li se Vám připravit zázemí vkusně se záběrem na široký okruh zájemců, rozhodně je vhodnější několik kusů nábytku a dekorací v prostorech ponechat "pro inspiraci".

  • Venkovní prostory neopomíjejte! První dojem se opakovat nedá a právě první dojem si může zájemce při prohlídce udělat nejen na zahradě před domem, ale i na chodbě před bytem. Proto se vžijte do role "návštěvy" a projděte si cestu z ulice až do obytných prostor jakoby poprvé. Bylo na této cestě něco, co Vám bylo nepříjemné a kazilo úvodní dojem? Pokuste se právě to odstranit nebo alespoň potlačit.

Potřebují prostory větší, odborný zásah? Domluvíme se pouze na rozsahu služeb (od stěhování, malířů, profesionálního homestagera, aj.) a vše ostatní pro Vás zajistím.

Zajímají Vás konkrétní realizace homestagingu a tipy a triky nejen pro přípravu prostor k prodeji či pronájmu, ale i pro vlastní bydlení? Stáhněte si první díl Manuálu pro majitele nemovitostí zde.