TIP pro Vaše bydlení: Jak na ložnici podle Feng Shui

11.07.2018

Ložnice by měla být Vaším hlavním útočištěm, kde si odpočinete a načerpáte novou energii. Její uzpůsobení podle zásad feng shui přináší klid a harmonii a podle zastánců Feng Shui navíc povzbuzuje lepší spánek, zvyšuje bohatství a podporuje štěstí a lásku. Tak proč to nezkusit :) .

Feng Shui je starodávná čínská "pseudověda", která využívá energii k harmonizaci jednotlivců s jejich okolím. Ačkoli byla historicky praktikována, aby orientovala stavby (obvykle duchovní místa - i hroby) na vodní a hvězdná tělesa, současná Feng Shui, která se rozvinula v západní kultuře v sedmdesátých letech, se zaměřuje na to, jak vhodně rozmístit okolní prvky tak, aby jimi mohla proudit dobrá energie.

Feng shui se částečně pojí i s minimalistickým stylem, protože "vyčištění" a zbavení se přebytečného, co by v tomto případě narušovalo průchod pozitivní energie, je společné pro oba směry a v obou případech jde pak o otevřenost, rovnováhu, svobodu. Hezká myšlenka, že? Pojďme se tedy podívat, jak na to.

Vytvořte si svou Feng Shui ložnici


1. Vykliďte ji.

Z pohledu Feng Shui brání nepořádek pokroku v životě. Tím, že se zbavíte nepotřebných věcí a vytvoříte minimalistickou ložnici, můžete nechat čchi volně proudit po místnosti. Vykliďte věci pod postelí, ponechte minimum nábytku, odlehčete i Váš šatník - zbavte se oblečení, které je již opotřebované nebo mimo styl a ostatní, zbývající roztřiďte podle barvy a sezóny pro optimální organizaci a rovnováhu.


2. Dejte prostor přirozenému světlu 

Chcete-li regulovat svůj spánkový program, budete potřebovat spoustu přirozeného světla během dne, měkké osvětlení ve večerních hodinách a tmu při spánku. Ráno otevřete záclony, abyste vpustili přirozené světlo, v podvečer použijte několik svíček nebo žárovky s nízkým příkonem a vypněte všechna světla, abyste se ponořili do naprosté tmy předtím, než se vydáte spát.


3. Zlepšete kvalitu vzduchu v místnosti

Nemůžete mít dokonalou ložnici, pokud je kvalita vzduchu špatná. Otevřete okna a spěte na čerstvém vzduchu nebo nainstalujte čistič vzduchu, který vám pomůže snadněji dýchat. 


4. Použijte uklidňující barvy

Specialisté na Feng Shui Vám jednoznačně doporučí neutrální barvy s měděnými, broskvovými, tělovými, zkrátka přírodními tóny. Mají podpořit smysli a harmonii prostředí. Vyvarujte se jasných, bílých stěn.

5. Omezte technologie v místnosti

Ložnice by měla být místem pro odpočinek, rozjímání a intimitu. Nejenže technologie vytváří vysoké elektromagnetické pole, které zničí Váš tok energie, ale také přináší práci a stres do Vašeho osobního života.

Odstraňte počítače, televizory ze své ložnice. A pokud si budete chtít nechat svůj telefon v pokoji jako budík, nechte ho alespoň metr od postele, abyste museli vstát, abyste ho vypnuli. A pokud máte menší prostory a v ložnici mít pracovnu zkrátka musíte, použijte jednoduchého paravánu nebo závěsu, abyste prostory oddělili.

6. Zvolte vhodnou pozici pro Vaši postel

Umístění postele je pro ložnici dle Feng Shui nejzásadnější. Vhodná pozice je co nejdále od dvěří, ale na místě, které Vám stále umožňuje vidět na dveře. V této poloze poskytuje pocit bezpečí a ochrany. Dále by čelem měla být opřena o stěnu a z obou stran by měla zůstat přístupná.

7. Uspořádejte pokoj do páru

Chcete-li dosáhnout maximální rovnováhy ve Vaší ložnici, uzpůsobte prostor pro pár - a to i když nejste ve vztahu. Vybavte pokoj 2 nočními stolky, dvěma polštáři, židlemi, lampami... Ve feng shui se předpokládá, že páry podporují harmonickou atmosféru.


8. Podpořte své smysly

Pro plnohodnotný zážitek z feng shui experimentujte s doplňky, které dokáží ovlivnit všechny smysly.

  • Vůně - vyzkoušejte různé difuzéry, odpařovače esenciálních olejů. Levandule nebo jasmín před spaním jsou jasnou volbou pro uvolnění.
  • Dotyk - mějte kolem sebe jen příjemné, měkké textilie. Do ložnice se jednoznačně hodí organická bavlna nebo satén.
  • Zrak - jak již bylo zmíněno výše, přírodní tóny přináší uvolnění, klid a rovnováhu. Kromě sladění barev si jako zrakový podnět vyberte i dekorační prvek, který je blízký Vašemu projevu, osobnosti a umístěte jej do zorného pole po probuzení. Zpříjemníte si tak den již od prvních chvilek.
  • Zvuky - pusťte si do místnosti takzvaný bílý šum. Dnes již existují nejrůznější aplikace i do telefonu, jejichž prostřednictvím si relaxační zvuky nebo hudbu jednoduše pustíte kdykoli.
  • Chuť - do ložnice si nenoste jídlo, ale mějte připravenou na nočním stolku sklenici s vodou. Pro ten nejlepší start do nového dne.


Čeho se v ložnici podle zásad feng shui vyvarovat?


K vytvoření perfektní ložnice dle feng shui musíte odstranit tyto prvky:

  1. Zrcadla - nejen že rozptylují plynulý průchod energií po místnosti, ale navíc mohou negativně ovlivňovat emoce a "prohlubovat starosti".
  2. Ostré rohy - sami osobě vydávají negativní energii a vytváří dojem nepřátelského prostředí. Umístíte-li do ložnice nábytek s oblejšími rohy, uvidíte jak bude místnost okamžitě působit jemněji, bezpečněji.
  3. Rostliny - kvůli jejich pohybu a produkci oxidu uhličitého se rostliny do ložnice nedoporučují. 

Ložnice je jednou z nejvýraznějších místností, kde stojí za to metodu feng shui vyzkoušet. Podporuje rovnováhu, pocit klidu, má odrážet lásku, uzdravení a relaxaci. Což v dnešní době zkrátka není k zahození.

Máte chuť si uzpůsobit své nové bydlení prostě jinak? Ať už podle feng shui nebo jakkoli, abyste se v něm zkrátka cítili příjemně? Kontaktujte nás. Pomůžeme Vám s prodejem Vaší nemovitosti i s vyhledáním vhodného domova, kde se budete moc realizovat a bude Vám v něm zkrátka fajn. Pošlete nám základní údaje a můžeme se společně pustit do změny:Zajímá Vás cokoli ohledně prodeje nemovitostí nebo potřebujete pomoci s její koupí?

Kontaktujte nás, úvodní konzultace je zdarma a může Vám pomoci v nastavení správných postupů, které Vás dovedou k vysněnému bydlení.
.