Prodej RD 5+kk, 2. stavení a pozemku s investiční částí v obci Kly - Lom

Stylové, jedinečné a s naprosto neopakovatelnou atmosférou. Přesně takové je místo a nemovitost, které jsou předmětem tohoto prodeje. Původní, více než 100 let staré stavení bylo s citem rekonstruováno do dnešní podoby, která Vás okouzlí svým duchem. Opravdu nejde o typickou nemovitost, se kterou se setkáte na každém rohu. Není pro každého. Hledáte-li ale místo, která si Vás získá svou přívětivostí hned od prvních okamžiků, nenechte si možnost prohlídky ujít. Protože takovýchto nemovitostí tu v okolí opravdu nenajdete mnoho. Zavítejte s námi do Lomu (Kly) u Mělníka.

Zveme Vás na videoprohlídku

Podrobnější informace o nemovitosti

Přízemí

Podkroví

Při vstupu do rodinného domu vejdete do zádveří, ze kterého je přístup do malého sklípku a do předsíně. Z předsíně se dostanete do koupelny s toaletou, ke schodišti do 2. patra nebo průchodem do kuchyně s původním klenutým stropem, na kterou plynule navazuje obývací pokoj s krbem. Odtud se dostanete do prvního pokoje v přízemí. V patře jsou další 3 pokoje se zajímavými stavebními prvky, výklenky a překrásným výhledem do krajiny. Pokoje jsou přístupné společnou chodbou, která je 8 metrů dlouhá a 1,7 m široká. Zkosení stropu chodby bylo efektivně využito pro úložné a technické prostory a naleznete zde například i další toaletu s umyvadlem, pro vyšší komfort zejména v nočních hodinách.

Druhá budova o užitné ploše 70 m2 nabízí různorodý potenciál jejího využití. Jedná se o dvoupatrovou stavbu, přičemž horní patro je v současné chvíli využíváno jako garáž pro 2 automobily. V přízemí jsou 2 prostorné místnosti, které aktuálně slouží jako sklad / dílna. Díky původním výklenkům a taktéž skvělé atmosféře si lze představit i komerční využití prostor. Stavba byla také rekonstruována z velké části a je ve velice dobrém stavu.

Mezi vedlejší stavby patří pak pergoly s plným zastřešením, které jsou využívány jak pro relaxační zóny, tak pro uchovávání dřeva či sena pro 3 maličké ovečky, které se starají o "údržbu" zahrady. A v neposlední řadě také bio jezírko s naprosto přírodním systémem údržby. Bez chemie, jen přirozená, čistá voda.

Nemovitost se stává ze 3 parcel, přičemž 2 jsou užitím určeny jako zahrada. Polovina pozemku (cca 1600 m2 současné zahrady) lze potenciálně oddělit jako samostatnou stavební parcelu s vlastní přístupovou cestou, která je v územním plánu již zanesena. Žádost o územní změnu podána (převod části zahrady na stavební pozemek). Ať už pro postavení bydlení dětem, rodičům, nebo i k výstavbě investiční nemovitosti i odprodeji. Samozřejmě lze také celý pozemek začít obhospodařovat. Díky své poloze patří mezi jedny z nejatraktivnějších potenciálních vinic v okolí. Možností je mnoho.


Nejčastější otázky

Jak starý je dům?

Nemovitost byla původně viničním domkem a například v kuchyni naleznete původní strop s klenbou z konce 19. století, v zadním pokoji v přízemí byla zachována původní malba a výkleny a celkově v nemovitosti naleznete několik původních stavebních prvků, které podtrhují originalitu a ducha této nemovitosti. 

Voda, odpady, plyn, ... ?

Nemovitost je napojená na obecní vodovod a plynovod, přičemž plynový kondenzační kotel slouží k vytápění celé nemovitosti a patří mezi nejkvalitnější dostupné na trhu. V přízemí i patře je podlahové topení a nemovitost je kompletně zateplená. Nad obývacím pokojem je například 40-45 cm minerální vaty, takže izolace byla provedena skutečně poctivě. A odráží se to i v létě při horkých dnech. Voda je k dispozici také z vlastní, 20 m hluboké, kopané studny, která se nachází ve spodní části pozemku. Původní přívod vody ze studny je ukončen venku u domu, současným majitelem nebyl využíván. Odpad je řešen vlastní biologickou, kořenovou čističkou, jejíž součástí je kvalitní 3 komorový septik. Čistička byla výraznou, dlouhodobou investicí do nemovitosti, která se majitelům taktéž vrací díky nulovým nákladům na stočné a zcela bezproblémový a bezúdržbový provoz (septik není potřeba vyvážet). Vyčištěná voda je použita jako přirozené zavlažení svahu.

Spotřeba při průměrné 4 členné domácnosti dle posledního vyúčtování vychází:

- elektřina: roční spotřeba (2,73500 MWh) - 14.900,- Kč

- plyn: roční spotřeba (8,28935 MWh) - 14.600,-

Lze nemovitost financovat hypotéčním úvěrem?

Nemovitost bude možné financovat hypotéčním úvěrem, jakmile se podaří dát ve spolupráci s projekční kanceláří dokumentaci k nemovitosti a vložit skutečný stav do katastru. Za těch více než 100 let se podařilo "zatoulat" veškeré dokumentaci od domu, takže již intenzivně pracujeme na tom, aby nový majitel získal všechny dokumenty a podklady v perfektním pořádku (a současně samozřejmě šlo nemovitostí ručit pro hypotéční úvěr, se kterým můžeme také pomoci). Protože vývoj na práci na podkladech se nám mění každým dnem a při trošce štěstí se podaří vyřešit brzy, určitě se na časové možnosti koupě přes banku zeptejte.

Co se na domě upravovalo?

Nemovitost prošla kompletní rekonstrukcí, při které zůstaly stát v podstatě jen obvodové zdi a klenbový strop v kuchyni. Dům má zcela nové podlahy se zabudovaným topením, veškeré rozvody (elektřina 230/380, plyn, voda, odpady) byly dělány nové cca v roce 2005, nové jsou i trámy a izolace ve stropech, střecha... Preventivně byla provedena hydroizolace severní stěny. A v neposlední řadě je dům kvalitně zateplen. Celá rekonstrukce probíhala s maximální péči a láskou majitele, díky čemuž má dům i nadstandardně nízké provozní náklady.

Co ještě stojí za zmínku v domě?

Mezi příjemné bonusy domu patří bezesporu otevřený krb v obývacím pokoji, který díky dobré cirkulaci vzduchu dokáže příjemně prohřát nemovitost i přesto, že není připojen na výměník. V obývacím pokoji jsou elektricky poháněné venkovní rolety, které skvěle izolují pokoj zejména v horkých letních dnech. A za zmínku stojí určitě i maličký sklípek pod schodištěm, který dnes již nebývá tradičním prvkem rodinných domů, ale uvidíte sami, že takový prostor je k nezaplacení.

A jak je to s dopravou?

K nemovitosti se nyní dostanete prakticky ze všech stran, jakmile vjedete do Kel. Jen pozor, navigace Vás vezme zrovna tou nejstrmější, na které ale můžete často potkat srnky či jiné překvapení. Cesta až k domu je udržovaná. Doporučujeme cestu kolem obecního úřadu, která Vás vyvede nad Kly, odkud je krásný výhled do krajiny. Pokud preferujete hromadnou dopravu, autobus Vás na metro na Ládví doveze za 34 minut. Autobus jezdí každou půlhodinu, ve špičce dokonce každých 15 minut.

Zajímá Vás více? Neváhejte a domluvte si prohlídku.

Nejbližší termíny 15. 12. a 29. 12. 2019


Tel.: 734693687


Cena za nemovitost 6.990.000,- Kč*
* Cena nezahrnuje provizi RK a daň z nabytí nemovitosti. Kupní cena nemovitosti 6.990.000,- Kč, provize RK činní 2,5% + DPH z kupní ceny, daň z nabytí nemovitosti je ve výši 4% z kupní ceny, tj. celkové náklady na pořízení nemovitosti činní 7.481.047,5 Kč